Merhaba,

Kendi halinde, okumanın bir besin olduğunu düşünen, program yazmaktan küçük yaşlardan beri hoşlanan, bilgisayarı olmadığında defter ve kalemlerle program yazmaya çalışmış bir kişinin yazılarını okuyacaksınız blogumda. Bas gitar çalmasını bir türlü geliştirememiş, uğraşamamış; nedense kapitalistlerle iyi anlaşamayan, kedileri seven, doğanın ve yaratılışın bir olan Allah (soubhanu ve teala) ‘ın yarattığı mucizeler olduğuna inanan, yazmaktan hoşlanan bir kişinin düşündüklerinin yansımalarını bulacaksınız burada.

Php, C++, C ve Linux konuları le ilgili olarak makaleler ve öğreticiler yazmaya çalışacağım. Slackware ve Debian fanatiğiyim ama sanırım arıtk yaşlanıyorum Ubuntu kullanmak daha kolay ve zahmetsiz geliyor. Masaüstü olarak Enlightenment fanatiğiyim, ama bir kaç senedir Gnome ‘dan başkasını kullanmıyorum. Bu arada yazılım sektörüne de biraz kızgın olduğum için belirli bir süredir elimi eteğimi çekmiştim. Blog içerisinde yabancı kelimeler kullanmamaya dikkat ediyorum ancak fanatik gibi kelimesi bazı kelimeleri kullanabilirim.

Arapça ile ilgili olarak da elime geçen bilgi, belge, kaynakları aktaracağım. Arapça kelimeler, kitaplar ile ilgili acizane yapabildiğim kadarıyla birşeyler yapmak istiyorum.

Siyaset ‘ten nefret ettiğim için siyasete girmiyorum blog içerisinde. Politika, siyaset, yalancılık, dolancılık yer almasın burada.

Projelerime ve bugüne kadar yaptığım işlere sitenin Portfolio ve Deneyimler sayfalarından erişebilirsiniz.

Aklıma geldikçe buraya da genel kısımları eklemeye ve İnşa Allah tüm bu söylediğim konularla ilgili olarak yazmaya çalışacağım.

Görüşmek üzere

Hi,

In this blog, you will read the posts and articles of a man who is a quiet person who thinks that reading is a kind of food for humans, and he likes programming since he was a little child, even if he does not have a computer he tries to write his programs into a paper with a pen. This man is not good at playing bass guitar, still trying to play and he hates capitalist, likes cats, believes that earth and the skies and the creation are miracles from Allah (soubhanu ve teala) and likes writing.

I will try to write tutorials, articles about Php, C++, C and Linux. I am a fan of Slackware and Debian. I like Enlightenment desktop environment, but i am not using it anymore. I used Slackware for a long time, but now i am using Ubuntu.

I hate politics, so please do not want me to write about politics.

My projects and experiences are under “Projects” and “Experiences” pages.

I am trying to write about Arabic language, I will suggest books, sites about Arabic.

Insha Allah i will write about these topics.

Thanks

اونور كوزل بلوق عن اللغة العربية، والبرمجيات، وتطوير البرمجيات والقراءة
בלוג על שפה ערבית, תוכנה, פיתוח תוכנה וקריאה